VBScroll – drobiazg, a cieszy

by Marcin

Od kiedy pamiętam, w trakcie pracy z edytorem VBA w Excelu, zawsze irytował mnie brak możliwości* przewijania ekranu przy pomocy pokrętła wbudowanego w myszkę. Była to jednak jedna z tych uciążliwości, które irytują w trakcie pracy (kiedy nie mam czasu ani ochoty, aby coś z tym zrobić), natomiast tracą na znaczeniu w momencie zamknięcia edytora VBA (aż do następnego razu oczywiście).

Wczoraj nastąpił jednak przełom i ostatecznie rozprawiłem się z problemem przy pomocy programu VBScroll. Gdybyś miał podobny problem, bardzo program polecam. Jest niewielki i nie wymaga instalacji. Więcej informacji (plus oczywiście możliwość ściągnięcia programu) na stronie autora.

* Nie wiem czy wszyscy mają ten sam problem. W mojej konfiguracji, Windows XP + Office 2003, przewijanie ekranu nie chciało jednak działać. W przypadku Office 2007 problem wydaje się być rozwiązany i nie powinno być potrzeby używania żadnych dodatków.

Marcin

{ 3 comments… read them below or add one }

bodek

Co to znaczy siła przyzwyczajenia 🙂
Ja zacząłem używać Excela jak nie było jeszcze kółeczka w myszce (a może już było tylko drogo?) i powiem szczerze do dzisiaj nawet do głowy mi nie przyszło, żeby przesuwać w Excelu ekran w ten sposób. Zawsze tylko Page Up/Down.
Ale w innych programach nagminnie używam pokrętła – zaskoczyłeś mnie tematem Marcin.
Chyba się jednak nie skuszę, przyzwyczajenie to …
pozdrawiam

Piotr

hmm… oj jakże się zgadzam z tezą „drobiazg, a cieszy!” 🙂 też mnie to zawsze denerwuje. Mam Win XP + Office 2002. Później przetestuje czy działa… Wielkie dzięki za tą informacje 🙂

Kitek

Ja polecam FreeWheel by Jim Barry.
Ostania wersja 2.4. Program zajmuje 1.1 MB pamięci.
Działa we wszystkich aplikacjach w których, nie działa scroll.
Można w Ustawieniach też wykluczyć, w których programach ma działać/nie działać.
Ma też bardzo ciekawą funkcje (działanie scroll-a w miejscu gdzie znajduje się aktualnie fokus kursora myszki 🙂 ).

Leave a Comment

Previous post:

Next post: